Wykończenia wnętrz

Adaptacja poddasza to nie zawsze po prostu wykończenie wnętrz po to, by zamienić strych na salon czy bibliotekę. Skosy i inne "niechciane" elementy architektury, można wykorzystać do stworzenia niebanalnego wnętrza.

Jeszcze kilka lat temu skosy były zmorą projektantów, a zwłaszcza właścicieli nieruchomości, którzy twierdzili, że znacznie ograniczają one powierzchnię użytkową nieruchomości. Nic bardziej mylnego, okazało się, że wystarczy trochę wyobraźni i można wykorzystać je tak, by stały się elementem nadającym wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Zaczęło się od projektowania mebli - głównie szaf - które wkomponowywane były w skosy i wykorzystywały fakt, że w kątach pokoju i tak nie można by było niczego większego ustawić.

Szybko jednak okazało się, że utylitaryzm to jedno, ale chęć nadania wnętrzu indywidualnego sznytu, to całkiem inna sprawa. Na szczęście na rynku nie brakuje osób zajmujących się także aranżacją trudnych wnętrz, co przekłada się na rosnący wachlarz rozwiązań, z którego można do woli korzystać. Kolumny podtrzymujące strop na dawnym strychu, grube belki na suficie, czy wreszcie okna dachowe - to wszystko może stworzyć ciepły lub industrialny klimat, więc najczęściej wykończenie takiego wnętrza wcale nie polega na ich zasłonięciu, ale odpowiednim wyeksponowaniu.

Schody
Wykusz
Adaptacja poddasza
Kominek

WizjaNet strony interenetowe